CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Uczniowski Klub Sportowy Gminny Ośrodek Szkolenia Dzieci i Młodzieży TURAWA to klub zajmująca się prowadzeniem zajęć sportowych dla chłopców i dziewcząt już od 5 roku życia.

System szkolenia jest przystępny i bezpieczny. Dostosowujemy program oraz sprzęt do wieku i umiejętności zawodnika oraz co najważniejsze - nie stwarzamy presji na podopiecznych, próżno szukać u nas chęci pogoni za wynikiem sportowym, chcemy zbudować w najmłodszych miłość do sportu, zarazić naszą pasją i chęcią samodoskonalenia. Nabywanie umiejętności połączone z współpracą z rówieśnikami w jak najmłodszym wieku pozwala na doskonałą aklimatyzację i swobodę działania. Dzięki zajęciom dziecko uczy się jak pracować w grupie, niweluje strach przed wyrażaniem własnych poglądów, przestaje być nieśmiałe i łatwiej mu wyrażać siebie przy innych. Nie odczuwa późniejszych stresów przed pierwszymi dniami w szkole lub innej grupie w której przyjdzie mu się mierzyć z rówieśnikami - wręcz przeciwnie czerpie przyjemność z odkrywania czekających go wyzwań i zawierania nowych znajomości.

Nie można również zapominać o aspekcie czysto sportowym, gdyż szkolenie rozpoczęte już w wieku przedszkolnym daje wspaniałe fundamenty dla późniejszego treningu. Obecnie wiele dzieci przychodzi na swój pierwszy trening dopiero w wieku 11-12 lat, nie mając wcześniej żadnego kontaktu z piłką nożną. Wielu trenerów nie jest w stanie poradzić sobie wtedy z brakiem odpowiednich nawyków ruchowych, słabej koordynacji lub determinacji, które najlepiej wchodzą w krew u wiele młodszych zawodników.

Bardzo ważnym aspektem proponowanego przez nas treningu jest jego wszechstronność. Treningi mimo, iż zawierają elementy piłki nożnej, znakomicie rozwijają cały organizm. Podnoszą poziom sprawności fizycznej jak również poprawiają koordynację ruchową. Poprawa tych parametrów niewątpliwie przyda się w każdej dyscyplinie sportu - nawet jeżeli dziecko zapragnie spróbować innej dyscypliny sportu to zajęcia sportowe w UKS TURAWA doskonale je do tego przygotują. Rozwój fizyczny w młodym wieku pozwala na poszerzenie horyzontów, a wszystko czego się tu nauczy zostanie z nim na zawsze i może tylko pomóc zarówno w życiu sportowym jak i tym codziennym.

Jak powszechnie wiadomo - ruch to zdrowie, a szczególnie ważne jest dla nas zdrowie naszych podopiecznych. Rola ruchu jest w tym okresie nie do przecenienia. Odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny wpływa na prawidłowy rozwój narządów i układów, ma znaczenie korygujące na przykład przy wadach postawy, zmniejsza ryzyko otyłości, nie jest również bez znaczenia dla prawidłowego rozwoju psychologiczno-społecznego dzieci i młodzieży (pokonywanie lęku, rywalizacja i współzawodnictwo, praca zespołowa itd.).

Zajęcia prowadzone są przez wykształconych nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów piłki nożnej. Cechuje nas pasja i radość z pracy z najmłodszymi.

Wiemy jak ważna zarówno dla dzieci i rodziców jest wzajemna obecność, budowa wspaniałych relacji rodzic-dziecko może również odbywać się na treningu. Każda mama i każdy tata chcą wspierać swoje pociechy w realizowaniu swoich marzeń i spełnianiu swoich pasji. My jako szkółka nie chcemy stawiać podopiecznych w sytuacjach stresowych więc dajemy możliwość aktywnego lecz oczywiście nieobowiązkowego uczestnictwa rodziców w trwającym treningu. Prowadzone zajęcia w zależności do grupy wiekowej, to od 60 do 120 min wspaniałej zabawy, połączonej ze szlifem piłkarskich umiejętności. Wystarczy więc tylko trochę chęci i wraz ze swoim dzieckiem możesz rozpocząć przygodę ze sportem już dziś!

Pokrótce nasze zajęcia mają na celu:

• zwiększenie sprawności fizycznej,
  • poprawę koordynacji,
  • rozwijanie zdolności motorycznych,
  • przeciwdziałanie otyłości
  • zapobieganiu wad postawy
  • pokonywanie lęków i słabości
  • umiejętności nawiązywania współpracy
  • budowanie więzi rodzinnych
  • umiejętność odnajdowania się w grupie rówieśniczej
  • umiejętność wyrażania "własnego Ja"
  • wprowadzenie młodych adeptów do świata sportu piłki nożnej